Többek között Bodrogi Gyulával és Udvaros Dorottyával.
“Idén sem a megszokott módon készülünk az ünnepekre, rengeteg a kérdés és a feszültség bennünk – vajon meddig tart ez a bizonytalan helyzet, mikor örülhetünk újra biztonságban szeretteink körében? Ebben az időszakban mindennél fontosabbá válnak emberi kapcsolataink, személyes üzeneteink. Sokan aggódva húzódnak vissza, nem a közösségi ünnepek, események idejét éljük most” – közölte a Nemzeti Színház. A Nemzeti Színház színművészei egy-egy személyes videóüzenetben mesélnek karácsonyhoz fűződő emlékeikről, szokásaikról, és a népi hagyományokat is felelevenítik.
„Ilyenkor erősödik fel az összetartozás érzése. Kicsi körben ez a család, nagyobb körben az a közösség, amelyben dolgozunk, amelyért felelősséggel bírunk, és még nagyobb körben ez az ország és a nemzet. Mi magyarok összetartozunk. Ragaszkodunk kultúránkhoz, hagyományainkhoz, ahhoz az élethez, amelyet kialakítottunk itt magunk körül. Ragaszkodunk a szokásainkhoz, rítusainkhoz, kereszténységünkhöz.” – áll Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház vezérigazgatójának videóüzenetében.
Az advent vagy ádvent jelentése eljövetel, a karácsonyi ünnepre való készülés időszaka. Hagyományosan első vasárnapjára esik az egyházi év kezdete, maga a karácsonyi ünnepkör pedig egészen vízkeresztig, azaz január 6-ig tart. Idén november 28-tól december 24-ig ünnepeljük. A keresztény ember számára az adventi időszak a felkészülésről szól, ezekben a hetekben megpróbálunk kicsit elcsendesedni, és a felfokozott mindennapjaink hajszolt életviteléből visszahúzódni. Napjainkban az advent legismertebb szimbóluma az adventi koszorú, rajta a négy gyertya (három lila és egy rózsaszín), amelyekből minden vasárnap meggyújtunk egyet. Mellette pedig az ugyancsak közismert és népszerű adventi naptár, melyen december első napjától naponta egy ablakot nyithatunk ki.