Négyrészes beszélgetéssorozat indul februártól a Radnóti Színház Vad nyomozók című előadásához kapcsolódva a latin-amerikai és a magyar kultúra kapcsolódásairól a Spanyol Nagykövetség, a Cervantes Intézet és a Chilei Nagykövetség együttműködésében.
A Radnóti Színházban havonta jelentkező, az előadások után zajló beszélgetéseken szó lesz többek között a magyarországi és latin-amerikai neoavantgárd mozgalmakról és a Vad nyomozók című regényével világhíressé vált íróról, Roberto Bolanóról – olvasható a szervezők MTI-hez eljuttatott közleményében.
Mint Kováts Adél, a színház igazgatója kiemelte, a Radnóti nemcsak színházi műhelyként, hanem társadalmi fórumként is definiálja magát. Ezeken a beszélgetéseken az előadások által felvetett témákat vitatják meg többféle szemszögből. A beszélgetések a latin-amerikai és a magyar kultúra kapcsolódásait, párhuzamait, a nyitottság és a diverzitás témáit járják körül.
A latin-amerikai irodalom sztárjának kikiáltott Roberto Bolano nagyregényéből készült a Radnóti Színház idei első grandiózus vállalkozása, a Vad nyomozók című előadás, amelyet tovább erősítenek a Szóval című sorozat keretében havonta megrendezendő beszélgetések.
A Radnóti Színház lehetőséget biztosít a magyar színházi kultúra és a regény iránt érdeklődő külföldieknek, hogy felirattal tekinthessék meg a Vad nyomozók című előadást. Február 24-én és április 14-én angol, március 29-én és májusban spanyol felirattal követhető a produkció a Spanyol Nagykövetség támogatásának köszönhetően. A felirat a székek számozása mentén a 33. és 144. közötti helyekről olvasható.
Az előadást követő, 21 óra 30 perckor kezdődő, magyarul zajló beszélgetésekbe be lehet csatlakozni akár az "utcáról" is. A beszélgetésen a Chilei Nagykövetség finom borokkal várja az érdeklődőket.
Az első alkalommal, február 24-én Kertes Gáborral, a regény fordítójával és Kelemen Kristóffal, a színpadi változat írójával és rendezőjével beszélget Dézsi Fruzsina arról, hogy milyen hidakat lehet építeni Bolano egészen más kultúrkörben játszódó, mégis univerzális témákat érintő műve és a magyar olvasók, nézők között.
A március 29-i előadás után arról lesz szó, hogy milyen csoportjai, ideológiai és esztétikai víziói voltak a neoavantgárd mozgalmaknak, és hogyan él az emlékük Latin-Amerikában, illetve Magyarországon.
A sorozat április 14-én és májusban is folytatódik, a részletes programot a Radnóti Színház honlapján ismerhetik majd meg az érdeklődők. (MTI)