A legendás nevettető szokatlan szerepben látható.
Pintér Béla és Társulata az UP Újpesti Rendezvénytérben mutatta be legújabb produkcióját olyan színészek szereplésével, mint Szabó Kimmel Tamás, Fodor Annamária, Roszik Hella, Fáncsik Roland, Messaoudi Emina, Szabó Zoltán, Rezes Judit, Takács Géza, Jankovics Péter, Enyedi Éva és Gálvölgyi János. Zongorán közreműködik Kéménczy Antal.
“Ezt a munkámat egykori mesteremnek, Somogyi Istvánnak ajánlom, aki 1986 őszén felvett engem a Tanulmány, későbbi Arvisura Színházba, és ezzel 180 fokos fordulatot vett az életem, hála Neked ezért, István!
Részt vehettem többek között az általa rendezett Szentivánéji álom és A Mester és Margaritacímű előadásokban, mindkét mű nagy hatással volt a későbbi munkáimra, így erre a mostanira is.
Hála továbbá Babnig Gézánénak, Aranka néninek, aki 1986-ban minden kedden és csütörtökön egy órával előbb elengedett a Bőripari Szakközépiskola tanműhelyi gyakorlatairól, hogy részt vehessek a Tanulmány Színház próbáin, mondván: Menj csak, fiam, keress magadnak olyan hivatást, amelyben valóban örömöd leled, és örömet tudsz okozni másoknak is” – fogalmaz Pintér Béla az előadás ajánlójában.
“A Marshal Fifty-Sixben szereplő, az 1956-os szuperhősi tetteivel és szexuális csúcsteljesítményével kérkedő idős férfi meg a mögötte álló, óriási hatalommal rendelkező nagyvállalkozó nő figurája, valamint közös történetük jól ismert, és azonnal eszébe is jut a nézőnek. De ahogy A bajnoknál, úgy itt is Pintérnek az eredeti sztori és a hús-vér alakok csak a kiindulási alapot jelentik, és nem elsősorban gúnyolódni akar rajtuk” – fogalmaz a bemutató után Wágner Gábor a We Love Budapest oldalán.
Azt is hozzáteszi, Pintér Béla az új darabját három dologból gyúrta össze és formázta meg: egyfelől a már említett valóságos eseményekből és az azokhoz kapcsolódó alakokból, másfelől Bulgakov Mester és Margaritájából, harmadrészt pedig Shakespeare Szentivánéji álomcímű darabjából: “Az ezekből összeálló őrület – amiben felváltva énekelnek és kiabálnak a szereplők – azonban tartalmaz még egy elemet, és talán a darab ezen vonásának köszönhető Gálvölgyi János szerepeltetése: a Marshal Fifty-Six bizonyos pillanataiban, jeleneteiben olyan, mintha egy bohózatot látnánk – és ez kimondottan jól áll neki –, amiben a félreértések és a csetlések-botlások mozgatják, hajtják előre a történéseket.”